"Meczner János megnézte a Centrál Színházban a Guppi című előadásunkat, majd bejött és megkérdezte, hogy lenne e kedvem a Krumplirózsában is játszani? A filmet még nagyon régen láttam és nagyon tetszett. Sokkal több helyszínen játszódott, mint a színdarab.
Egy pincérnőt játszom, aki reményei szerint eltölt egy éjszakát egy szakáccsal és ebből kialakul egy szerelem"-nyilatkozta a Köz-Zöldnek Györgyi Anna színművésznő a Krumplirózsa közelgő bemutatója kapcsán. A népszerű művész a Pinceszínház mellett a Pesti Magyarban és a Centrál Színházban is játszik. Húzós, munkás évkezdet jött össze neki, de nem bánja.
-A mai világban és az életkoruk miatti előítéletek között, mennyi esélyük van a középkorú embereknek, hogy egymásba szeressenek?
-Hát nagyon kevés... Negyven fölött az emberek nagyon bezárulnak és megvannak a saját megcsontosodott dolgaik. Csodák persze léteznek (kesernyés nevetés), de nem jellemzőek. Főként egy nőnek nehéz ebben a korban, az idősebb férfiak főleg a fiatalabb lányokat keresik. Mindezt még tetézi, ha a hölgynek kisgyerekei is vannak, akkor szinte lehetetlen párt találnia.
-Mennyi érintette meg a szerep?
-Nagyon, mert a magányról és a szorongásokról szól. Ezek a félelmek mindenkiben benne vannak, még azokban is, akik jól titkolják őket. Minden ember küzd a saját kis territóriumáért, de egyben fél a magánytól.
A bizalmat az első három legfontosabb dolog közé sorolnám, a házasságban, a szerelemben és a barátságban egyaránt. Azonban ha sokszor megégetjük magunkat, hamar el tud illanni és eleve előítéletekkel indulunk neki a kapcsolatoknak. A darabban is benne van, hogy mindenkinek vannak páncéljai. Ki így, ki úgy kompenzálja őket-pedig nem kéne! Miért nem tudunk helyesen, normálisan élni...?
-A darab főszereplője, Frankie a pincérnő, aki sok mindenben hasonlít Annához. A színpadon fel meri vállalni magát, félelmeit és vívódásait?
-Nincs bennem félelem. Akkor jó egy darab, ha személyes. A Krumplirózsa ma is aktuális. Lehet, hogy kicsit másként udvarolnak a férfiak és merészebbek, kihívóbbak a nők, de az alapvető érzelmi mozgások nem változtak.
Azt tapasztaltam, hogy felcserélődtek a szerepek. A nők túlságosan el vannak férfiasodva, ezért sokkal inkább a férfiakat kellene sajnálni (nevet)!
A darabban a férfi elég macsó, a nő pedig szúrós, de jó humora van. Érdekes párost alkotnak. Két zárkózott, szeretetre éhes embert.
A Krumplirózsa bemutatója február 11-én lesz.
További információ a Pinceszínház rendszeresen frissülő honlapján:
http://pinceszinhaz.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=240&Itemid=1